Det sker i Thor fanzonen til mandagskampen mod FCN!

22.09.2025 06:53

FCN kommer på besøg mandag aften – og vi glæder os til at samles på Cepheus Park Randers igen

Gratis billetter til alle folkeskoleelever!  

Randers FC og Randers Kommune inviterer alle folkeskolefamilier til gratis Superligafodbold på Cepheus Park Randers, når Randers FC tager imod FC Nordsjælland, mandag d. 22. september.

Over 1200 personer har allerede hentet billetter. Så skynd dig ind og sikre dine pladser! 

Find mere information om, hvordan du henter billetterne på Aula. 

Det eneste kriterie for at komme ind er, at I kommer samlet med jeres familie – mor eller far, sammen med jeres søskende, hvis I har det. Som minimum et barn under 16 år og en voksen.

Ta’ den lyseblå trøje på og hjælp os med at slå FC Nordsjælland. Vi glæder os til at se jer!

Parkering

Det er dejligt, at så mange vil tilbringe mandag aften i selskab med os på Cepheus Park, men det betyder også, at der ofte bliver pres på parkeringen. Her er et par forslag til, hvor man kan parkere til mandagens kamp:

  • Den store parkeringsplads ved siden af stadion på Viborgvej

  • Skråparkering på Parkboulevarden (se skilte)

  • Hvidemøllevej

  • Vasen

  • Vestervangsskolen

  • Gasværksgrunden

Har du mulighed for at gå eller tage cyklen, er det også en god løsning.

Kampsponsor

I samarbejde med mandagens kampsponsor, Highway 51, forvandler vi Cepheus Park Randers til det vilde vest!

Sammen med Highway 51 arrangerer vi en fed pausekonkurrence på grønsværen, hvor du har mulighed for at vinde en julefrokost for 10 personer på Highway 51 til en værdi af 7.490 kr.

Alt du skal gøre for at deltage, er at svinge forbi Thor Fanzonen og prøve kræfter med rodeotyren. De tre fans, der klarer sig bedst, dyster endnu engang i pausen foran hele stadion! Vinderen er den, der opnår den bedste tid.

Nedenfor kan du få et overblik over, hvad der sker i Thor Fanzonen og på Cepheus Park Randers inden kampstart.